RE/MAX Alfa
Palackého 1522
282 01 Český Brod

Potřebuji odhad nemovitosti

K čemu je vlastně dobrý odhad tržní ceny nemovitosti a proč je vhodné si jej nechat vypracovat od profesionálního odhadce?

Prodej nemovitosti

Prodej bytu
Prodej bytu

Chystáte-li se prodat svůj byt, dům nebo třeba chatu, možná si řeknete, že stanovit cenu své nemovitosti zvládnete sami. Pokud se ale na realitním trhu příliš neorientujete, pravděpodobně odhadnete cenu nemovitosti chybně.

Příliš vysoká cena nemovitosti

Při nadhodnocení ceny nemovitosti se vám nejspíš nikdo neozve, nebo zavolá jen velmi málo zájemců, kteří budou žádat výraznou slevu. Nezbyde vám, než inzerovanou cenu nemovitosti snižovat, ale ani v tom případě nemáte vyhráno. Pro některé kupující může být takové snižování ceny podezřelé a začnou mít pochybnosti o stavu nemovitosti. Někteří získají dojem, že jste ve finanční tísni, potřebujete prodat nemovitost co nejdříve, a tak začnou tlačit na další snížení ceny.

Příliš nízká cena nemovitosti

Pokud cenu nemovitosti podhodnotíte, nebudete mít o potenciální kupce nouzi. Jestliže se vám ozve spousta zájemců, kteří by vaši nemovitost koupili nejraději ihned, znamená to, že jste cenu odhadli příliš nízko. Možná se následně budete snažit žádat od kupujících větší částku, za což si ale vysloužíte pověst neseriózního prodejce. Kupující začnou o ceně smlouvat a ve výsledku pravděpodobně prodáte nemovitost pod cenou.

Dědictví nemovitosti

Prodej domu
Prodej domu

Úmrtí rodičů, prarodičů nebo jiných příbuzných bývá spojeno se smutkem a bolestí nad ztrátou nejbližších. Naprosto chápu, že prožíváte velmi těžké období.

Do toho se ještě musíte zúčastnit dědického řízení a dohodnout se s ostatními dědici. Zanechal-li zesnulý po sobě nemovitost, je nutné právě pro tyto účely vypracovat odhad její ceny. Pokud mi tento úkol svěříte, nejenže danou nemovitost profesionálně ocením, ale budu i maximálně citlivá a empatická.

Koupě nemovitosti

Kupujete-li nemovitost, můžete mít oprávněné obavy, zda ji prodávající nenabízí příliš draze. V případě těchto pochybností se vyplatí nechat si vypracovat odhad ceny nemovitosti od nezávislého odhadce. Získáte tak manévrovací prostor pro případné vyjednávání o ceně, nebo se ujistíte, že nemovitost kupujete za dobrou cenu.

Odhad tržní ceny nemovitosti